Wigilia szkolna w „Małym Słowaku”

“Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”


Charles Dickens – “Opowieść wigilijna”

Konkurs Bożonarodzeniowy na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną – wystawa pokonkursowa

Ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród w Konkursie Bożonarodzeniowym na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną, organizowanego przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, towarzyszy otwarcie wystawy pokonkursowej.

Wśród nagrodzonych nasza uczennica. Gratulujemy Poli oraz wszystkim uczestnikom! – zobacz

Sukces spółdzielców z Małego Słowaka w projekcje NBP i Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nasz szkoła wzięła udział w projekcie NBP i Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Bądź Spółdzielcą w swojej szkole”.
Projekt składał się w dwóch części: pracy grupowej polegającej na opracowaniu projektu spółdzielni, która może działać na terenie szkoły oraz konkursu indywidualnego dla uczniów.
Grupa uczniów z klas siódmych, Pola Chwalisz, Zuzanna Marciniec i Tomasz Samek, opracowała  projekt spółdzielni uczniowskiej, która to spółdzielnia miała prowadzić zajęcia dla kolegów i koleżanek w szkole z programowania w Minecraft oraz warsztaty muzyczne. Pieniądze zgromadzone przez spółdzielnię miałyby zostać przeznaczone na zakup pianina do szkoły. Projekt ten zajął w konkursie trzecie miejsce.
Konkurs indywidualny odbył się podczas konferencji podsumowującej projekt w dniu 17 grudnia. W konkursie tym Pola zajęła drugie miejsce.
GRATULUJEMY !

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Mikołajki szkolne

Naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze swoją świtą. Uczniowie w poszczególnych klasach rozwiązywali tematyczne quizy i zadania o różnym stopniu trudności. Na zakończenie Mikołaj obdarował uczniów słodkościami. A Samorząd Uczniowski przygotował Mikołajkowe Podchody z wykorzystaniem kodów QR. Uczniowie klas 4-8 biegali po szkole szukając kodów i odpowiedzi do zadań. Zwyciężczynią Mikołajkowych Podchodów w II Grze Szkolnej z wykorzystaniem kodów QR została Victoria Lupa z klasy 7b.

Wyniki świetlicowego konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową

Wyniki świetlicowego konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową

Uczestnicy konkursu wykonali ozdoby, które będą piękną dekoracją choinki w holu naszej szkoły. Każda ozdoba jest inna, każda na swój sposób jest wyjątkowa, a razem tworzą zbiór najbardziej niesamowitych, kolorowych ozdób świątecznych. Niezaprzeczalnie mamy w szkole najcudowniejszą choinkę pod słońcem.

Dziękujemy serdecznie.

Wręczenie nagród odbędzie się 17.12.2121 r.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych.
Kategoria I:
I miejsce Anna Szubert
II miejsce Zuzanna Migała
Wyróżnienie: Dominik Holbój
Kategoria II
I miejsce
Dagmara Kisiel
Antonii Walczak
Wyróżnienie: Julia Łaba oraz Zuzanna Mikuła
Serdecznie gratulujemy.

Lekcja czytelnicza w klasie 1a

Wszystkie dzieci otrzymały książkę pt. „Pierwsze abecadło”, w której poszukiwały ukrytych literek, co stanowiło wspaniałą zabawę. Dzieci wysłuchały czytanego przez nauczyciela opowiadania pt. „Kurczak”, po którym miały chwilę na refleksję i zastanowienie się nad znaczeniem słów: „Nikt nie jest lepszy od nikogo”.

Mikołajki w klasie 4a

3 grudnia klasa 4a, w ramach klasowych mikołajek, udała się do pizzerii Da Grasso na warsztaty robienia pizzy, połączone z degustacją samodzielnie wykonanych smakołyków. Oprócz wrażeń kulinarnych uczniowie skorzystali z atrakcji dostępnych w sali zabaw. Było pysznie i wesoło!