III konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej "Tęczowe Rymy"

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/28/2021 - 13:12

26 marca został rozstrzygnięty III Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „ Tęczowe rymy”, w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Organizatorem była Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz przemyski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcych zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie współczesnej literatury polskiej dla dzieci a także kształcenie nawyków pięknego mówienia. Uczestnicy musieli zaprezentować wiersz bądź fragment prozy autora opublikowany po 2000 roku. Z ogromną radością możemy pochwalić się, że 3 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych oraz 2 wyróżnionych:

Nagrody otrzymali:
1. Małgorzata Hop klasa 1b
2. Arleta Romankiewicz 1b
3. Marek Tulej 1a

Wyróżnieni:
1. Jan Antonkiewicz 1b
2. Domink Holbój 1a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z was bardzo dumni!
Link do galerii - www.biblioteka.przemysl.pl