Sprawozdanie z XX Ogólnopolskiego Rajdu im. dr. Mieczysława Orłowicza

Dodane przez pawpol dnia wt., 10/06/2020 - 11:28

Dnia 26 września 2020 r. odbył się XX Ogólnopolski Rajd im. dr. Mieczysława Orłowicza zorganizowany przez PTTK w ramach obchodów 41. Światowego Dnia Turystyki. W rajdzie uczestniczyło 25 uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Agnieszki Buczek i Pani Justyny Pakuły. Zbiórka miała miejsce na Placu Rybim w Przemyślu o godzinie 9.15, skąd wyruszyliśmy autobusem do Fortu XI Duńkowiczki. Po przybyciu na miejsce, Pani przewodnik Małgorzata Banicka opowiedziała historię tego miejsca, następnie zwiedziliśmy fort. Pieszo udaliśmy się do Fortu Orzechowce, gdzie krótką przerwę wszyscy przeznaczyli na zjedzenie drugiego śniadania. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania fortu samodzielnie, co wzbudziło duże zainteresowanie. W następnej kolejności dotarliśmy do Fortu X Brunner, gdzie wysłuchaliśmy dzieje budowy i oblężenia Twierdzy Przemyśl. Końcowym przystankiem był Fort VIII Łętownia, w którym czekał poczęstunek w postaci kiełbasy i ciepłych napojów. Część uczestników mieła możliwość skorzystania z aplikacji „Geocatching” i odnalezienia skarbu!

Rajd u wszystkich uczestników wzbudził bardzo pozytywne emocje, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną imprezę organizowaną przez PTTK oddział Przemyśl. Prezes tego oddziału Pan Michał Thier na zakończeniu ogniska wręczył podziękowania za współpracę, zaangażowanie i udział w rajdach nauczycielkom geografii z naszej szkoły oraz I LO. Mimo późniejszych mało sprzyjających warunków pogodowych (opadów deszczu), wszyscy zadowoleni wrócili o godzinie 14.35 do pierwotnego miejsca zbiórki. Już szykujemy plecaki i wygodne obuwie na 63 Ogólnopolski Rajd "Twierdza Przemyśl".

Uczennice klasy 8A