Zakończenie roku szkolnego dla klas I

Dodane przez pawpol dnia wt., 06/30/2020 - 18:04

DRODZY UCZNIOWIE!
POMYŚLNIE ZAKOŃCZYŁ SIĘ PIERWSZY ROK WASZEJ NAUKI.
ZDOBYTA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI NIECH POMOGĄ ODKRYWAĆ SEKRETY OTACZAJĄCEGO ŚWIATA.
GRATULUJĘ I ŻYCZĘ SUKCESÓW W KOLEJNYM ROKU EDUKACJI SZKOLNEJ.

W roku szkolnym 2019/2020 udało się zrealizować wiele przedsięwzięć.

Uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do braci uczniowskiej i złożyli uroczyste ślubowanie w czasie Pasowania na ucznia, reprezentowali szkołę w czasie koncertu „Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II” na Placu Niepodległości przy pomniku Jana Pawła II w Przemyślu, odbyli wycieczkę do Arboretum, brali czynny udział w akademii z okazji Święta Niepodległości, reprezentowali szkołę w konkursie recytatorskim w Przemyskiej Bibliotece Publicznej oraz w konkursie recytatorskim organizowanym dla KLAS I – VIII w naszej szkole, obejrzeli spektakl w wykonaniu zespołu Koralik w Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz w nagrodę udali się do kina Helios na bajkę, brali udział w warsztatach świątecznych „Szopka” w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Naszą klasę odwiedził Św. Mikołaj i uczniowie otrzymali prezenty, nie zapomnieli o nich także rodzice z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie brali udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej na terenie naszej szkoły oraz mieli okazję zaprezentować się rodzicom w czasie programu świątecznego „Spotkanie z kolędą”. Została nawiązana współpraca z Przedszkolem nr 2 i dzieci na zaproszenie nauczycieli uczestniczyli w zabawie w rytm pirackiej muzyki. Uczniowie klasy pierwszej brali udział w Dniach Otwartych i godnie reprezentowali szkołę. Oprócz działań wychowawcy z uczniami do współpracy włączyli się również rodzice. Zadbali o wystrój klasy, zakupili gry planszowe oraz przybory do zajęć ruchowych. W czasie pracy zdalnej pod kierunkiem nauczycieli realizowali zadania zdalnie, a od 25 maja 2020 r. uczniowie klasy pierwszej mieli zorganizowaną opiekę świetlicową z elementami dydaktyki. W ciągu całego roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły odkrywali sekrety otaczającego świata, poznawali literki, uczyli się pisać, czytać i liczyć, a ich prace plastyczne zdobiły klasę oraz nawiązywali właściwe relacje rówieśnicze, a wszystkie działania miały na celu również integrację zespołu klasowego.

A TERAZ CZAS CIESZYĆ SIĘ WAKACJAMI I PRZEŻYĆ WIELKĄ PRZYGODĘ!

WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH RODZICOM
ŻYCZĘ WSPANIAŁYCH,
WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.
NIECH TEN LETNI CZAS
BĘDZIE PEŁEN
NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ,
BAJKOWYCH PRZYGÓD
I SAMYCH SŁONECZNYCH DNI.

WYCHOWAWCA KLASY I A
DOROTA JAMROZ