Pierwszaki na wycieczce integracyjnej

Dodane przez pawpol dnia ndz., 09/19/2021 - 18:30

Mini Zoo - Rokszyce - wycieczka integracyjna klasy 1a i 1b.

Kamishibai - drewniany teatrzyk. Zajęcia klasy 2a w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Dodane przez pawpol dnia ndz., 09/19/2021 - 18:20

W dniu 10.09.2021 uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z elementami biblioterapii z wykorzystaniem teatrzyka Kamishibai. Kamishibai to wywodzącą się z Japonii technika czytania i prezentowania książki z wykorzystaniem plansz obrazkowych ukrytych w drewnianej skrzynce. Uczniowie wysłuchali baśń słowiański "Leszy - opiekun puszczy". Następnie sami uczniowie wykonali swoje teatrzyki z papieru a następnie ich zadaniem było przygotowanie własnego opowiadania. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia a pani Ewie Holbój za przekazanie nam informacji o funkcjonowaniu Biblioteki.

Mini Zoo w Rokszycach - wycieczka integracyjna klasy 2a i 2b.

Dodane przez pawpol dnia ndz., 09/19/2021 - 18:03

W dniu 16.09.2021 uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę integracyjną do Rokszyc do "Mini Zoo". Uczniowie mogli nakarmić mieszkające tam kucyki, lamy, osiołki, kozy, króliki a także małe cielątka. Natomiast dla dzieci przygotowane było ognisko, popcorn a także przejazd bryczką po pięknej okolicy.

Aktywnie i na świeżym powietrzu.

Dodane przez pawpol dnia ndz., 09/19/2021 - 17:54

Uczniowie Małego Słowaka" lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywnie ćwicząc w parku i poznając gry koordynacyjne i zręcznościowe. Niektórzy mieli okazję pierwszy raz poskakać na gumie.

Pożegnanie lata w wykonaniu klasy 1a

Dodane przez pawpol dnia ndz., 09/19/2021 - 17:41

Uczniowie samodzielnie bez użycia kleju wykonali stroje na pokaz letniej mody.

Wycieczka do Australii

Dodane przez pawpol dnia czw., 09/09/2021 - 21:25

Uczniowie klas 2a i 2b wybrali się w ramach lekcji języka angielskiego samolotem :) na wycieczkę do Australii. Po odebraniu biletów, zajęciu miejsc i zapięciu pasów bezpieczeństwa dzieci wyruszyły do krainy kangurów i niebezpiecznych pająków. Pomimo niewielkich turbulencji udało się nam bezpiecznie dotrzeć na miejsce. W trakcie wycieczki uczniowie poznawali zwierzątka australijskie oraz brali udział w konkursie wiedzy o Australii. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie polegające na odgadnięciu zwierzątka trzymanego na ręce, ponieważ każdy uczestnik zabawy musiał mieć zasłonięte oczy. Zwieńczeniem lekcji było namalowanie przez uczniów ulubionego zwierzaka australijskiego.

K O M U N I K A T

Dodane przez pawpol dnia śr., 07/07/2021 - 10:31

Informujemy, że dniach od 12.07 – 20.08 sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach od 9.00 – 13.00.

Bieszczady zdobyte!

Dodane przez pawpol dnia pt., 06/18/2021 - 09:10

W czwartek 10 czerwca klasa 8 a pojechała na dłuuuugo wyczekiwaną wycieczkę w Bieszczady. W trakcie przejażdżki wąskotorową kolejką leśną uczniowie mieli okazję podziwiać piękno lokalnej przyrody, a podczas pieszej wędrówki przez rezerwat Sine Wiry młodzież relaksowała się nad wodą, mocząc stopy i opalając się w promieniach słońca. Wszystkim dopisywał dobry humor. Uczniowie chętnie żartowali i cieszyli się ze wspólnie spędzanego czasu w otoczeniu bieszczadzkich krajobrazów. Zwieńczeniem klasowej wycieczki było ognisko połączone ze śpiewem i pieczeniem kiełbasek.

mLegitymacja szkolna

Dodane przez pawpol dnia czw., 06/10/2021 - 20:17

Uczniowie chętni do skorzystania z usługi mobilnej mLegitymacji, mogą składać wnioski o wydanie kodów do aktywowania aplikacji w sekretariacie szkoły od 14 czerwca 2021 roku. Uczeń składa podanie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego.
Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie Szkoły lub na stronie szkoły.
Chętnych zapraszamy!
Regulamin usługi oraz więcej informacji o mLegitymacji na stronie gov.pl.