SP - ROK SZKOLNY 2019/2020

ZESTAWIENIE SUKCESÓW UCZNIÓW
W OLIMPIADACH I KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH, TEMATYCZNYCH,
ARTYSTYCZNYCH I ZAWODACH SPORTOWYCH



W roku szkolnym 2019/2020 systematycznie odbywała się indywidualna praca z uczniem zdolnym, co przekłada się na sukcesy szkoły w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych.

I. Szkoła wzięła udział we wszystkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Tytuły laureata:
1. Matematyka: Kornelia Garbowska (opiekun: Maria Głowaty)
2. Fizyka: Aleksander Zarębiński (opiekun: Danuta Brud)
3. Chemia: Konrad Ams (opiekun: Anna Owsiana-Konieczny)
4. Historia: Jakub Gazda (opiekun: Jarosław Dyrda)
5. Geografia Karol Dawnis (opiekun: Justyna Pakuła)

Tytuły finalisty:
1. Biologia: Aleksander Zarębiński (opiekun: Joanna Choma)
2. Chemia: Kornelia Garbowska (opiekun: A. Owsiana-Konieczny)
3. Język angielski: Aleksander Zarębiński (opiekun: Justyna Szolc)
     Nicole Karpiński (opiekun: Agnieszka Buczek)
     Maria Wydra (opiekun: Agnieszka Buczek)

II. Uczniowie uczestniczyli z sukcesami także w wielu innych konkursach przedmiotowych, tematycznych, artystycznych i zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i międzyszkolnym:

• Olimpiada Historyczna Juniorów (Jakub Gazda – tytuł laureata);
• Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Lei dla szkół ponadpodstawowych (Szymon Baryła – tytuł finalisty);
• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Centrum Edukacji Szkolnej „Multitest”:
     - Gabriel Pszonak – laureat (1. miejsce w Polsce)
     - Konrad Ams – laureat (1. miejsce w Polsce)
     - Szymon Baryła – laureat (3. miejsce w Polsce)
     - Kornelia Garbowska – laureatka ( 4. miejsce w Polsce)
     - Karol Jędruch – laureat
     - Zofia Maćkowiak – laureatka
     - Zuzanna Domańska – laureatka
     - Karol Dawnis – laureat
     - Maria Wydra – wyróżnienie
     - Bartosz Niedźwiedź – wyróżnienie
     - Jagoda Szczepańska – wyróżnienie
     - Kamil Kołcz – wyróżnienie
     - Piotr Gwiżdż – wyróżnienie
• Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Instytutu Rozwoju Oświaty „Pionier”:
     - Piotr Gwiżdż – laureat (1. miejsce w Polsce)
     - Konrad Ams - laureat (1. miejsce w Polsce)
     - Karol Jędruch - laureat (5. miejsce w Polsce)
     - Kornelia Garbowska - laureatka (5. miejsce w Polsce)
     - Karol Stanowski – wyróżnienie
     - Tymoteusz Sulik – wyróżnienie
     - Karol Dawnis – wyróżnienie
     - Szymon Baryła ¬– wyróżnienie
     - Alicja Kisiel – wyróżnienie
     - Adrian Katan ¬– wyróżnienie
• Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego „Understand”:
     - Aleksander Zarębiński – II miejsce w kategorii klas VIII
• Międzynarodowy Konkurs „Matematyczny Kangur”:
     - T. Samek – wyróżnienie
     - Karolina Ligęza – wyróżnienie
     - Tymoteusz Sulik – wyróżnienie
     - Remigiusz Maciewicz – wyróżnienie
     - Karol Jędruch – wynik bardzo dobry
• Olimpada Olipmpus z geografii
     - Karol Dawnis – laureat

III. Szkoła była z sukcesami reprezentowana w konkursach artystycznych o zasięgu wojewódzkim i międzyszkolnym:

• IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Z pieśnią do niepodległości”:
     - II m. dla Faustyny Szydłowskiej w kat. klas 4 – 6
     - III m. dla Ksawerego Szydłowskiego w kat. klas 7 – 8 i ponadpodstawowych
• XIV Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Przemyślu:
     - III m. dla Ewy Pawłowskiej w kat. klas 5 – 8
• XXX Jubileuszowy Podkarpacki Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”
     - nominacja do finału dla Faustyny Szydłowskiej
• XVI Szkolne Prezentacje Artystyczne:
     - nominacja do finału dla Kseni Ficak
• Udział uczniów kl. 1 w konkursie recytatorskim „Nie obejdzie się bez misia”

IV. Uczniowie licznie uczestniczyli we współzawodnictwie sportowym, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
     - Zuzanna Ciećko klasa 7b - I miejsce w pchnięci kulą (8.04m)
     - Marcelina Broda z klasy 8a - II miejsce w biegu na 100m (15:44),
     - Pacanowska Paulina z klasy 8b - III miejsce w biegu na 100m (15:81),
     - Nicol Karpińska z klasy 8b - IV miejsce w biegu na 600m (2:14,18),
     - Bartosz Wach z klasy 8b - V miejsce w biegu na 300m (47.03)
     - Tymoteusz Skafiriak z klasy 7b - VI miejsce w biegu na 1000m.
     - Ksenia Ficak z klasy 7b - VII miejsce w biegu na 300m,
     - Zofia Maćkowiak z klasy 8b - VIII miejsce w biegu na 600m,
     - Mateusz Tulej z klasy 7a - IX w biegu na 300m,
     - Marcel Sobota XI w biegu na 300m.
• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt – II miejsce (Zofia Slisz, Emilia Wielgosz, Kornelia Garbowska)
• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt – VI miejsce (Ksienia Ficak, Julia Błaszczyszyn, Natalia Chlebowska, Maja Kogut, Majewska Gabriela, Ewa Pawłowska, Zuzanna Piejko, Sandra Sieradzka, Martyna Szal, Klaudia Tadla).