Sukces naszego ucznia

W dniu 19 grudnia 2022 r. w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród pieniężnych przyznanych w ramach programu „Nie zagubić talentu”. W zaszczytnym gronie najbardziej utalentowanej młodzieży z naszego województwa znalazł się uczeń kl. 8b Wojciech Gazda, który odebrał nagrodę z rąk wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha. Uroczystości towarzyszyły występy wokalne i muzyczne zdolnych uczniów. Wojtkowi gratulujemy osiągnięć edukacyjnych i życzymy dalszych sukcesów!!!

Fot. Anna Magda – Biuro Prasowe UMWP

Jasełka 4a

21 grudnia 2022 roku klasa 4a zaprezentowała montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Przy szopce stanęli : Maryja i Józef, pastuszkowie, aniołki, trzej królowie, hetman, Herod, diabełki. W odwiecznej walce dobra ze złem, kres ciemności przyniosło dzieciątko Jezus. Występ uczniów przybliżył zbliżający się okres radości oraz wspólnego świętowania. Wśród widowni nie zabrakło rodziców, dziadków i przyjaciół.

Wyjście do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

15 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 6a pod opieką nauczycielki historii udali się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, aby obejrzeć wystawę pt.: „Wyprawa Jana Sobieskiego na czambuły tatarskie w 1672 r..” Po wystawie oprowadzał najlepszy z przewodników – pan Lucjan Fac. Oprócz ciekawej opowieści uczniowie mieli możliwość dotknąć niektórych eksponatów, zważyć w rękach ciężar pistoletu skałkowego, dopytać o zasadę jego działania, przekonać się, że pałasz to prawdziwie niebezpieczna broń. Historia jest nauką pasjonującą, a w takiej odsłonie urzeka każdego!

Pomagamy „Orzeszkom”

Uczniowie naszej szkoły przekazali karmę dla zwierząt do schroniska w Orzechowcach udowadniając tym samym, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obcy. Inicjatorem całej akcji był uczeń klasy 8b, Maciej Bryzek, który przygotował plakaty zachęcające do wzięcia udziału w tym wydarzeniu oraz koordynował przebieg zbierania karmy. Zachęcamy zainteresowanych uczniów do wolontariatu w schronisku i adopcji zwierzaków. Więcej informacji w tym zakresie udzielą uczennice klasy 7a: Milena Walczak i Milena Łukasiewicz.

Konkurs z języka angielskiego ‘FORGET-ME-NOT’

W czwartek 24 listopada uczniowie Małego Słowaka po raz pierwszy wzięli udział w konkursie z języka angielskiego 'FORGET-ME-NOT’ zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filotimo. Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu w swojej kategorii bazującego na materiałach przygotowawczych dostępnych na stronie organizatora. Aby poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, należało przeczytać opowiadanie oraz zapoznać się z wybranymi sentencjami i tekstami piosenek. Wyniki poznamy za kilka tygodni. Trzymamy kciuki!

Przemyska Jesień Muzyczna

Uczniowie naszej szkoły z wizytą na Zamku Kazimierzowskim na  koncercie  pt.
Karnawał zwierząt, Modesta Musorgskiego.

Lekcja pamięci

9 listopada uczniowie klasy 5a wybrali się na Cmentarz Główny, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy mogile poświęconej pamięci Orląt Przemyskich. Było to świetną okazją do przypomnienia sobie historii  młodzieży walczącej o polskość grodu nad Sanem. Na wszystkich wrażenie zrobiła informacja, że jeden z poległych bohaterów – Mieczysław Zaleszczyk jest przodkiem (bratem pradziadka) naszego ucznia i kolegi z klasy – Janka.

Ciekawa lekcja historii

Do uczniów klasy 5a przyszli z wizytą bogowie olimpijscy. Opowiedzieli o sobie wiele ciekawych informacji, zaprezentowali swoje atrybuty, a także zapozowali do zdjęcia. To było bardzo inspirujące spotkanie!