Wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Przemyśla

19 września 2023r. w sali widowiskowej na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Przemyśla. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 9 naszych reprezentantów! Uczniowie „Małego Słowaka” zostali nagrodzeni za wybitne wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe.

Uroczystość swoim występem uświetnił chór „Triola” pod batutą naszej nauczycielki – p. Joanny Cioch. Chórzystom akompaniowała nasza uczennica – Milena Walczak, będąca równocześnie stypendystką.

Uczniowie szkół publicznych i niepublicznych znajdujących się na terenie miasta Przemyśla mogą otrzymać stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla za : 
– wysoką średnią ocen 
a) 5,6 – w przypadku uczniów szkół podstawowych 
b) 5,4 – w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych  
– uzyskanie tytułu laureata olimpiady lub turnieju o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym  
– osiągnięcia artystyczne, czyli uzyskanie tytuł laureata ogólnopolskiego lub międzynarodowego konkursu artystycznego  
– za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym szkół: 
a) 1 miejsca na szczeblu wojewódzkim,
b) 1-6 miejsca na szczeblu ogólnokrajowym lub międzynarodowym.

Lista nagrodzonych uczniów:

– Pola Chwalisz,
– Tomasz Samek,
– Zuzanna Marciniec,
– Victoria Lupa,
– Zofia Zybińska,
– Milena Walczak,
– Jowita Łazuka,
– Hanna Mazur,
– Iwo Chwalisz.

 

Konkursu języka angielskiego 'Forget-Me-Not’

14 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego 'Forget-Me-Not’, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Filotimo. Konkurs odbywa się pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”. 13 uczniów i uczennic z klas 4, 5 6 i 7 rozwiązało test oparty na znajomości opowiadań, sentencji i tekstów piosenek wybranych przez organizatorów. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

Lektura inaczej ? …

Lekturę można przeczytać, omówić na lekcji, a nawet zilustrować A co powiecie na to, by schować ją do pudełka? Uczniowie klasy 2b zamknęli w pudełkach samodzielnie przeczytaną lekturę „Drzewo do samego nieba”. Tak właśnie wyobrażają sobie podwórko, na którym drzewo staje się miejscem zabaw i wspomnień.

A tu Polska właśnie…

Uczniowie klasy 6a i 8a uczestniczyli w dniu dzisiejszym w przedstawieniu pantomimiczno-muzycznym pt. „A tu Polska właśnie”, który odbył się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Organizatorem było Stowarzyszenie „Aktywna Dybawka”. Było bardzo ciekawie i wzruszająco.

Spotkanie z Elizą Piotrowską

25 października 2023 r. uczniowie klasy II a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Elizą Piotrowską – polską autorką książek dla dzieci, poetką i tłumaczką języka włoskiego. Spotkanie odbyło się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, a uczestniczyli w nim uczniowie z przemyskich szkół. Spotkanie z autorką książek dla dzieci dostarczyło naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Dzieci miały możliwość zakupienia książek i otrzymania indywidualnego wpisu. Było to przedsięwzięcie, które zainspirowało wielu młodych uczestników spotkania i pozostanie na długo w ich pamięci

Dzień Piżamy

Dzisiejszy Dzień Piżamy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. W klasach i na korytarzach można było zobaczyć kolorowe piżamki, koszule nocne czy onesies. Nie zabrakło też pluszowych kapci, poduszek i masek na oczy. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zapominajmy jednak o celu tego wydarzenia – chorujących dzieciach przebywających pod opieką Fundacji „Gdy liczy się czas”. Aby wesprzeć podopiecznych Fundacji wystarczy dokonać wpłaty na konto: 36 1750 0012 0000 0000 3439 6043 z dopiskiem SPSA ILO w Przemyślu.

Warsztaty językowe w Bibliotece Publicznej

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach z języka niemieckiego w dniu 20 października 2023 roku. Bohaterką warsztatów była bardzo głodna gąsienica – die kleine Raupe, która wędrowała w poszukiwaniu smakołyków. Uczestnicy wysłuchali historii o małej gąsienicy, wspólnie nazywali produkty spożywcze, który wystąpiły w opowieści „Die kleine Raupe nimmerstatt” von Eric Carle. Uczniowie również wykonali samodzielnie gąsieniczkę oraz zatańczyli taniec przebrani też za gąsieniczkę Bardzo dziękujemy za ciekawe i atrakcyjne zajęcia.

Wyjście do kina

W piątek 13 października uczniowie klas 2b, 3a i 3b wybrali się do kina na seans filmowy pt. ,,O psie, który jeździł koleją!”. Historia psa Lampo przeniesiona we współczesne czasy wzruszyła uczniów do łez.