Dzień Dziecka w „Małym Słowaku”

W środę 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo organizowany przez Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Sportowy „Mały Słowak” oraz Radę Rodziców. Już od rana najmłodsi uczniowie w swoich klasach brali udział w  zajęciach, zabawach i quizach przygotowane przez uczennice klasy 7B. Po pierwszej lekcji cała społeczność szkolna wyszła na boisko, gdzie na rozpoczęcie wszyscy zatańczyli Belgijkę oraz Kaczuchy. Po muzycznym wstępie rozpoczęła się rywalizacja. Drużyny takie jak: Młode Wilki, Kangurki czy Gang Smerfów  brały udział w konkurencjach sportowych, meczach piłki nożnej i przeciąganiu liny. Reszta uczniów głośno kibicowała! Podczas zabaw i młodsze i starsze klasy świetnie się bawiły rozwiązując zagadki w podchodach między klasowych czy  malując twarze. Tego dnia miało miejsce również oficjalne losowanie nagród w loterii. Losy otrzymały osoby, które wzbogaciły księgozbiór szkolnej biblioteki w ramach akcji „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Loteria, w której można było wylosować drobne upominki lub  bilety do kina Helios, puzle czy dni bez pytania na nowy rok szkolny wzbudziła dużo emocji!  Uczniowie klas 5-8 dzień zakończyli rajdem po Przemyślu, natomiast klasy 1-4 udały się na salę gimnastyczną gdzie odbyły się szkolne zawody gimnastyczne . W zawodach wzięły udział dziewczynki i chłopcy z klas 1-3 . Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Kibice wiernie towarzyszyli i dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Uczennice klasy 4 przygotowały układ gimnastyczny ze wstążką. Gratulacje dla wszystkich.