Dzień Otwarty Małego Słowaka

W sobotę 18 marca zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda nasza szkoła oraz poznać jej uczniów i nauczycieli. Oficjalne powitanie gości miało miejsce w sali gimnastycznej. Po krótkich przemówieniach pani dyrektor Magdaleny Dranki-Sowy, przedstawiciela organu prowadzącego szkołę, pana Marcina Tuleja oraz przewodniczącej samorządu uczniowskiego, Zuzanny Marciniec swoje zdolności artystyczne zaprezentowali młodsi i starsi uczniowie Małego Słowaka. Oprócz solistów wykonujących utwory instrumentalne usłyszeliśmy też wspólną piosenkę młodzieży, która poderwała z krzeseł również naszych najmłodszych gości. Powitaniu w sali gimnastycznej towarzyszył pokaz mody z udziałem uczniów przebranych za postaci historyczne i z bajek. Na naszych gości czekały kolejno rozmaite atrakcje: krótka interaktywna lekcja języka angielskiego, kreatywne zajęcia w salach lekcyjnych dla najmłodszych uczniów, zabawy sportowe i matematyczne, zajęcia komputerowe, pokazy biologiczne, fizyczne i chemiczne oraz prezentacje pasji naszych uczniów. W szkole unosiły się smakowite zapachy przygotowanych przez młodzież babeczek, gofrów, zapiekanek, popcornu oraz świeżo wyciskanych soków owocowych. Wierzymy, że rozbudziliśmy wszystkie zmysły i pasje naszych gości, a dzięki reakcjom dzieci i ciepłym słowom ich rodziców mamy nadzieję, że już niedługo znowu się zobaczymy. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do odwiedzin wszystkich zainteresowanych.