Konkurs „Fox” po raz kolejny w naszej szkole

„Fox” to jeden z najbardziej lubianych konkursów językowych w naszym kraju. 26 kwietnia 2022 r. miała miejsce jego kolejna XXII edycja. Patronat naukowy nad zmaganiami objął tradycyjnie Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Naszym szkolnym koordynatorem konkursu była pani Justyna Szolc. „Małego Słowaka” reprezentowało w tym roku 18 uczniów i uczennic, którzy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i przeczytanej wcześniej lektury. Najstarsi uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą utworu „Oliver Twist”, piątoklasiści czytali „The Country Mouse and the City Mouse”, a najmłodsi uczestnicy poznawali bohaterów „Little Red Riding Hood”.

Najlepsze wyniki uzyskały uczennice startujące w kategorii Ducks: Julia Oliwa (kl. 7 b), Olga Kobiałka (kl. 8 a) oraz Urszula Klimczyk (kl. 8 b). W kategorii Bunnies najwięcej punktów zdobyły Hania Marcinek i Hania Czajkowska z kl. 5 a. Z testem Kittens najlepiej poradził sobie Antek Walczak z kl. 3 a. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!