Konkurs FOX po raz kolejny w naszej szkole

We wtorek 20 kwietnia 2021 r. miała miejsce XXI edycja ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego FOX organizowanego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną 13 uczniów i uczennic naszej szkoły zmierzyło się z testem konkursowym online. Pytania sprawdzały nie tylko poziom językowy uczestników, ale również ich wiedzę na temat krajów anglojęzycznych i znajomość przeczytanej wcześniej lektury. Z testem najlepiej poradzili sobie Maximilian Preneta i Maksymilian Kalita z klasy 8 b, którzy uzyskali wyniki powyżej 80% możliwych do zdobycia punktów. Bardzo dobrze wypadli również nasi czwartoklasiści: Iwo Chwalisz i Mikołaj Stasiuk. Wśród szóstoklasistów najlepsza była Pola Chwalisz, a spośród siódmoklasistów – Marta Różycka z kl. 7 b. Cieszymy się z dobrych wyników naszych uczniów i mamy nadzieję, że nadal chętnie będą rozwijać swoją pasję językową.