Wycieczka do Rzeszowa i Nowej Dęby

W środę 19 października klasy 5a i 7a udały się pod opieką p. Justyny Pakuły, p. Agnieszki Pusz i p. Justyny Szolc na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa i Nowej Dęby. W planie wyjazdu znalazły się: wizyta u rzeszowskich podhalańczyków, zabawa we FlyParku oraz zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Koszary 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich odwiedziliśmy na zaproszenie dowódcy, podpułkownika Marcina Samburskiego. Po powitaniu przez dudziarza mogliśmy zapoznać się z wybranym sprzętem wojskowym, przymierzyć elementy umundurowania wojskowego oraz zajrzeć do wnętrza pojazdów w towarzystwie brytyjskich żołnierzy z Queen’s Royal Hussars. Zwiedziliśmy także Salę Tradycji, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i otrzymaliśmy pamiątkowe gadżety. Wizyta u podhalańczyków dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych emocji.

Po ciekawej lekcji patriotyzmu udaliśmy się do rzeszowskiego FlyParku, gdzie po krótkim przeszkoleniu przez instruktorkę dostaliśmy szansę skorzystania ze wszystkich oferowanych tam atrakcji, między innymi: Fly Zone, Fly Pool, Battle Zone, Tyrolka, Rodeo i wiele innych. Po szaleństwie we FlyParku udaliśmy się do Nowej Dęby, aby zwiedzić Muzeum Bombki Choinkowej. Oszałamiająca ilość i różnorodność ozdób choinkowych, które tam widzieliśmy, sprawiła, że już w październiku poczuliśmy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki naszej przewodniczce poznaliśmy różne style dekoracji świątecznych i dowiedzieliśmy się, jak powstają bombki. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których każdy z nas samodzielnie udekorował swoją bombkę. Na zakończenie nie mogliśmy się oprzeć pokusie zrobienia zakupów w muzealnym sklepie.

Głodni i pełni wrażeń zawitaliśmy w drodze powrotnej do McDonald’s, a do domu dotarliśmy późnym popołudniem. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.